hír
350 film, 4 mozi - vetítések, beszélgetések, közönségtalálkozók általános- és középiskolai csoportoknak. Tizenkét éves lett a Budapest Film Zrt.…
továbbhír
Az országosan növekvő veszélyhelyzet miatt, a szigorított intézkedéseknek megfelelően minimum egy hónapra ismét bezárnak a kulturális terek,…
továbbhír
Az egyre súlyosbodó járvány miatt újabb szigorítások léptek érvénybe Magyarországon. Az új szabályok szerint a mozik nyitva maradhatnak, viszont…
továbbhír
A Budapest Film Zrt. idén nyáron kültéri vetítéssorozatot indít Budapest számos pontján. A megmozdulás célja a közösségi filmezés, valamint a…
továbbhír
A Mi Mozink, Budapest Film Zrt. mozijai és a Cirko-Gejzír is megnyitja a kapuit a közönség előtt, kellő óvintézkedések mellett.
továbbhír
Liszka Tamást, az Anilogue Filmfesztivál igazgatóját és a Budapesti Metropolitan Egyetem Médiaművészeti Intézetének vezetőjét választották a…
továbbhír
A Fővárosi Önkormányzat idén csak a saját tulajdonában álló artmoziknak juttat működési támogatást, ezért a nem önkormányzati fenntartású budapesti…
továbbhír
A napokban e két mozi fizetési felszólításban részesül az ingatlanok tulajdonosától, a Fővárosi Önkormányzat tulajdonában lévő Budapest Film Zrt-től.
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié